З 1 лютого природний газ для теплопостачання житлових будинків в окремих містах буде по 40 грн за 1 куб.м

Через прорахунки ГК “Нафтогаз Трейдинг” у прогнозуванні обсягів природного газу за фіксованою ціною для виробництва теплоенергії населенню та бюджетним установам ситуація навколо теплопостачання споживачів в регіонах України стає критичною.

ГК “Нафтогаз Трейдинг” категорично відмовляється коригувати ці обсяги, натомість виставляє за перевищення лімітів газу рахунки за ринковою ціною всупереч досягнутим домовленостям з Урядом перед початком опалювального сезону.

Через це теплопостачальні підприємства багатьох українських міст вже в січні не зможуть розрахуватись за спожитий природний газ для забезпечення теплопостачання своїх міст. За умовами жорстких договорів, запропонованих ГК “Нафтогаз Трейдинг” теплопостачальникам, це означає зміну умов надання газу та можливе застосування з 1 лютого страхового механізму – постачальника “останньої надії” (ПОН), за яким газ може надаватися лише 2 місяці, не за фіксованою “соціальною” ціною 7,42 тис. грн/1 тис. куб. м, а ринковою. У січні вона становить близько 40 тис. грн/1 тис. куб.м.

“Ситуація з оплатою спожитого газу теплопостачальниками вкрай складна. ГК “Нафтогаз Трейдинг” не коригує помилково визначені обсяги газу для потреб теплопостачання населення. Далеко не всі підприємства в повному обсязі отримують компенсації з різниці в тарифах, передбачених Меморандумом про взаєморозуміння від 30 вересня 2021 р. Йдеться про 4% ПДФО та 13,44% акцизу від реалізації пального. Бюджети деяких міст взагалі не передбачають проведення підприємствам ТКЕ фінансування такої компенсації або передбачають часткову компенсацію на оплату теплової енергії тільки для бюджетних установ. При цьому тарифи на теплову енергію залишаються “політичними”, тобто економічно необгрунтованими, газопостачальник некоректно прогнозує ліміти газу на опалювальний сезон і вимагає оплати за це “понаднормове” споживання газу ринкову ціну, спонукаючи підприємства ТКЕ до переходу на ПОН та штрафних санкцій. Це означає банкрутство та позбавлення ТКЕ будь-яких перспектив розвитку, модернізації, підвищення енергоефективності теплової інфраструктури, що на початку призведе до руйнування системи централізованого теплопостачання в окремих містах України, а в кінцевому результаті у державі в цілому» – зазначив Арсентій БЛАЩУК, Президент МА “Укртеплокомуненерго”.

Враховуючи стан справ з оплатою газу та можливого в найближчий час переходу ТКЕ на ПОН, Асоціація звертається до Комітету ВР України з енергетики та ЖКП щодо термінового проведення комітетських слухань з розгляду надзвичайної ситуації та розробки антикризових заходів для сталого проходження опалювального сезону.

З розумінням важкої фінансової, економічної і епідеміологічної ситуації в країні, яка відображається на добробуті кожного з нас, адміністрація КП “ТМТКЕ”  звертається до наших споживачів із проханням  про повну та вчасну сплату за спожиті послуги підприємства, а також про сплату заборгованості минулих періодів. Нагадуємо, що при накопиченні значної суми боргу ви можете скористатися договором реструктуризації  та виплати його частинами. Дізнатися про свій стан нарахувань та заборгованості ви можете за номерами  050-710-1578, 095-710-1578, 066-340-1579.

Щиро дякуємо кожному, хто у цей складний час знаходить можливість справно сплачувати за спожиті комунальні послуги. Вчасна оплата за спожиті послуги гарантуватиме відновлення гарячого водопостачання у місті та безперебійну подачу послуги!

КП ТМТКЕ