Інформація про намір змінити шляхом коригування тарифи на послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води

Інформація

про намір змінити шляхом коригування тарифи на послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води для потреб бюджетних установ, релігійних організацій та інших споживачів (крім населення)

Відповідно до Порядку інформування споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства від 5 червня 2018 року № 130 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26 червня 2018 року за № 753/32205 Комунальне підприємство теплових мереж «Тернопільміськтеплокомуненерго» Тернопільської міської ради (надалі — КП «ТМТКЕ») інформує про намір здійснити зміну тарифів на послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води для потреб бюджетних установ, релігійних організацій та інших споживачів (крім населення) шляхом коригування встановлених тарифів і їх структури.

Коригування двоставкових тарифів на послуги з постачання теплової енергії та одноставкових тарифів на послуги з постачання гарячої води для потреб бюджетних установ, релігійних організацій та інших споживачів (крім населення) проведено відповідно до вимог Порядку формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 червня 2011 року № 869 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 3 квітня 2019 року № 291).

Загальний розмір скоригованих двоставкових тарифів на послуги з постачання теплової енергії та одноставкових тарифів на послуги з постачання гарячої води для потреб бюджетних установ, релігійних організацій та інших споживачів (крім населення), поданих до Тернопільської міської ради, додається (додатки 1, 2).

Проєкт рішення виконавчого комітету «Про внесення змін в рішення виконавчого комітету міської ради від 16 грудня 2020 року № 127» та структури тарифів розміщені на офіційному сайті Тернопільської міської ради.

Обгрунтування причин зміни тарифів

Рішенням виконавчого комітету від 2 лютого 2021 року № 70 «Про внесення змін в рішення виконавчого комітету від 16 грудня 2020 року № 127» комунальному підприємству теплових мереж «Тернопільміськтеплокомуненерго» Тернопільської міської ради встановлені тарифи на теплову енергію, послуги з постачання теплової енергії та гарячої води для потреб бюджетних установ, релігійних організацій та інших споживачів (крім населення).

Розрахунки встановлених тарифів проведені з врахуванням ціни природного газу відповідно до Прейскуранту НАК «Нафтогаз України» на грудень 2020 року у розмірі 6 103,10 грн без ПДВ за 1 000 куб.м., діючого у січні 2021 року тарифу на послугу з розподілу природного газу та граничної вартості покупної теплової енергії при обсягах прямих витрат у розрахунку тарифів.

На січень 2021 року Національною акціонерною компанію «Нафтогаз України» у визначеному законом порядку встановлено ціну на природний газ для виробництва теплової енергії у розмірі 7 331,45 грн./тис.куб.м без ПДВ, що, відповідно, на 20,1% вище від ціни на природний газ, застосованої для розрахунку тарифів на теплову енергію, встановлених рішенням виконавчого комітету від 2 лютого 2021 року № 70.

Також у січні 2021 року тариф на активну електроенергію II класу напруги становив 3,1065 грн без ПДВ за 1 кВт∙год, що на 25,8% вище від середнього тарифу на активну електроенергію II класу напруги, застосованого при розрахунку тарифів на теплову енергію для бюджетних установ, релігійних організацій та інших споживачів (крім населення), встановлених рішенням виконавчого комітету від від 2 лютого 2021 року № 70.

Крім цього з 21 січня 2021 року для КП «Тернопільводоканал» постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 20.01.2021 № 73 встановлені нові тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення, які відповідно на 7,8% та 11,6% вищі від тарифів, застосованих при розрахунку тарифів на теплову енергію, послуги з постачання теплової енергії та гарячої води для бюджетних установ, релігійних організацій та інших споживачів (крім населення), встановлених рішенням виконавчого комітету від 2 лютого 2021 року № 70.

Внаслідок перерахованих факторів тарифні витрати для бюджетних установ, релігійних організацій та інших споживачів (крім населення) зростають на 16,8 млн.грн з ПДВ у розрахунку на рік, в тому числі на оплату природного газу – 15,0 млн.грн., електроенергію – 1,7 млн.грн, воду та водовідведення для технологічних потреб та для гарячого водопостачання – 0,1 млн.грн.

Решта витрат у структурах тарифів на теплову енергію, послуги з постачання теплової енергії та гарячої води не змінюються.

З метою приведення структури тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води у відповідність до планованих економічно обґрунтованих витрат пропонується встановити (шляхом коригування) тарифи на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії та гарячої води для потреб бюджетних установ, релігійних організацій, та інших споживачів (крім населення), які б відшкодовували економічно обґрунтовані витрати.

Зауваження і пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань, яким КП «ТМТКЕ» буде надавати послуги з постачання теплової енергії та/або постачання гарячої води приймаються протягом 7 календарних днів з дня повідомлення про намір здійснити зміну тарифів на послуги з постачання теплової енергії та/або постачання гарячої води за адресами:

3.1. В письмовому вигляді:

46001, м. Тернопіль, вул. І.Франка, 16, Комунальне підприємство теплових мереж «Тернопільміськтеплокомуненерго» Тернопільської міської ради

46001, м. Тернопіль, вул. Коперника, 1, Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міської ради

3.2. В електронній формі (сканована копія зауважень та/або пропозицій в PDF форматі):

Комунальне підприємство теплових мереж «Тернопільміськтеплокомуненерго» Тернопільської міської ради: tmtke@ukr.net

Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міської ради: gkge@ukr.net

Додаток 1

Додаток 2

Теги до статті :