Інформація про намір змінити шляхом коригування тарифи на послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води

Інформація

про намір змінити шляхом коригування тарифи на послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води

 

Відповідно до Порядку інформування споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства від 5 червня 2018 року № 130 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26 червня 2018 року за № 753/32205 Комунальне  підприємство теплових мереж «Тернопільміськтеплокомуненерго» Тернопільської міської  ради (надалі — КП «ТМТКЕ») інформує про намір здійснити зміну тарифів на послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води для потреб населення, релігійних організацій, бюджетних установ та інших споживачів  шляхом коригування встановлених тарифів і їх структури.

Коригування двоставкових тарифів на послуги з постачання теплової енергії та одноставкових тарифів на послуги з постачання гарячої води для потреб населення, релігійних організацій, бюджетних установ та інших споживачів проведено відповідно до вимог Порядку формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 червня 2011 року № 869 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 3 квітня 2019 року № 291).

  1. Загальний розмір скоригованих двоставкових тарифів на послуги з постачання теплової енергії та одноставкових тарифів на послуги з постачання гарячої води, поданих до Тернопільської міської ради, додається (додатки 1, 2).

Проєкт рішення виконавчого комітету «Про внесення змін в рішення виконавчого комітету міської ради від 16 грудня 2020 року № 127 «Про встановлення тарифів на теплову енергію, послуги з постачання теплової енергії та гарячої води»» та структури тарифів розміщені на офіційному сайті Тернопільської міської ради.

  1. Обгрунтування причин зміни тарифів

Рішенням виконавчого комітету від 16 грудня 2020 року № 127 «Про встановлення тарифів на теплову енергію, послуги з постачання теплової енергії та гарячої води» комунальному підприємству теплових мереж «Тернопільміськтеплокомуненерго» Тернопільської міської ради встановлені тарифи на теплову енергію, послуги з постачання теплової енергії та гарячої води.

Розрахунки встановлених тарифів проведені з врахуванням ціни природного газу відповідно до Прейскуранту НАК «Нафтогаз України» на листопад 2020 року, діючого у листопаді 2020 року тарифу на послугу з розподілу природного газу та граничної вартості покупної теплової енергії при обсягах прямих витрат у розрахунку тарифів.

На січень 2021 року очікується встановлення Національною акціонерною компанію «Нафтогаз України» у визначеному законом порядку ціни на природний газ для виробництва теплової енергії у розмірі 8 325,00 грн./тис.куб.м без ПДВ, що, відповідно, на 54,9% вище від ціни на природний газ, застосованої для розрахунку тарифів на теплову енергію, встановлених рішенням виконавчого комітету від 16 грудня 2020 року № 127.

З 1 січня 2021 року тариф на послугу з розподілу природного газу для ПРАТ «Тернопільміськгаз»  відповідно до постанови НКРЕКП від 30.12.2020 № 2780 становить 0,88 грн за 1 куб.м на місяць без ПДВ, що у 2,7 рази вище від попереднього тарифу.

Також у зв’язку з ростом прямих витрат на виробництво теплової енергії гранична вартість покупної теплової енергії зростає на 15,3%.

Внаслідок перерахованих факторів тарифні витрати зростають на 276,8 млн.грн з ПДВ у розрахунку на рік, в тому числі на оплату природного газу – 239,0 млн.грн., послуги з розподілу природного газу – 35,5 млн.грн. та покупної теплової енергії – 2,3 млн.грн.

Решта витрат у структурах тарифів на теплову енергію, послуги з постачання теплової енергії та гарячої води не змінюються.

З метою приведення структури тарифів на теплову, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води у відповідність до планованих економічно обґрунтованих витрат пропонується встановити (шляхом коригування) тарифи на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії та гарячої води для всіх категорій споживачів, які б відшкодовували економічно обґрунтовані витрати.

  1. Зауваження і пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань, яким КП «ТМТКЕ» буде надавати послуги з постачання теплової енергії та/або постачання гарячої води приймаються протягом 7 календарних днів з дня повідомлення про намір здійснити зміну тарифів на послуги з постачання теплової енергії та/або постачання гарячої води за адресами:

3.1. В письмовому вигляді:

46001, м. Тернопіль, вул. І.Франка, 16, Комунальне підприємство теплових мереж «Тернопільміськтеплокомуненерго» Тернопільської міської ради

46001, м. Тернопіль, вул. Коперника, 1, Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та  екології Тернопільської міської ради

3.2. В електронній  формі (сканована копія зауважень та/або пропозицій в PDF форматі):

Комунальне підприємство теплових мереж «Тернопільміськтеплокомуненерго» Тернопільської міської ради: tmtke@ukr.net

Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та  екології Тернопільської міської ради: gkge@ukr.net

Додаток 1

Додаток 2

Теги до статті :