Чому тернополяни щомісяця отримують різні нарахування за теплопостачання?

Тернополяни  цікавляться  з урахуванням яких факторів  проводиться нарахування за теплопостачання і чому ціна може відрізнятися  щомісяця. Є два основні фактори, які впливають на формування тарифу на дану послугу, повідомляють фахівці КП «Тернопільміськтеплокомуненрго». Перший – це температура зовнішнього повітря, другий – це вартість газу, яка також постійно змінюється. Від другого показника залежить також і вартість послуги постачання гарячої води.

Нагадуємо, що від 2015 року нарахування за опалення у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005р. №630 «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» формується відповідно до відхилення фактичної температури зовнішнього повітря від нормативної, яка врахована у діючих тарифах. 

 

 На виконання рішень уряду при формуванні рахунків за спожите тепло беруться до уваги  показники, враховані під час формування діючого тарифу. Дані про температуру зовнішнього повітря надходять до КП «Тернопільміськтеплокомуненерго», як і до інших теплопостачальних організацій України, від Українського гідрометеорологічного центру. На підставі офіційної метеорологічної інформації визначається середньозважений показник температури за розрахунковий місяць. Таким чином, споживачі сплачують за фактично спожиті протягом місяця послуги в залежності від температури зовнішнього повітря. У відповідності до зазначеного вище  оплата опалювальної площі сьогодні становить 39 гривень 40 копійок за один  квадратний метр.  

При середньомісячній температурі більшій чи меншій за мінус 0,2 градусів Цельсія плата коригується. Тобто, чим тепліше на вулиці, тим менше нараховують, а коли температура повтря справді зимова – споживачам  доводиться заплатити більше.  

Розрахунок коефіцієнта, що враховує відхилення фактичних показників від врахованих у встановлених тарифах на послугу з централізованого опалення, проводиться щомісяця.

 

 Якою є вартість послуги, приміром, у грудні 2020 року, ви можете дізнатися тут
Дізнатися більше про нрахування у 2020 та 2021 році ви можете тут

Тарифи на послугу з централізованого опалення для населення дивіться тут