Звіт про результати впровадження проекту «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України»

Звіт про результати впровадження проекту  «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України»

станом на 01.12.2020 року

Комунальне підприємство теплових мереж «Тернопільміськтеплокомуненерго» є одним із п’ятьох міст-учасників проєкту «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України», відповідальним виконавцем якого є Міністерство розвитку громад та територій України. Проєкт реалізується за кошти позики Світового Банку і Фонду Чистих Технологій.

Проєкт спрямований на підвищення якості послуг, що надаються підприємством централізованого тепло та гарячого водопостачання кінцевим споживачам, підвищення надійності  системи централізованого теплопостачання та скорочення викидів СО2 шляхом зменшення втрат в системах транспортування та розподілу.

Станом на 01.12.2020 року у рамках Проєкту підприємством укладено і успішно реалізовуються наступні контракти:

  1. Реконструкція мережі трубопроводів централізованого теплопостачання.

В рамках контракту підприємством замінено на сучасні попередньо ізольовані труби 1 187,7 м теплових мереж (у двохтрубному вимірі). Нові мережі мають зовнішню захисну оболонку та оснащені системою дистанційного контролю та моніторингу (СДКМ), яка дозволяє постійно контролювати технічний стан теплоізоляції тепломережі, а також діагностувати і своєчасно попереджувати аварії – пориви та витоки.

За час експлуатації нових тепломережі (1 рік) тепловтрати у порівнянні з аналогічним періодом скоротились з 2 761,29 Гкал до 1 1873,7 Гкал.

Основними перевагами заміни тепломереж є зменшення споживання газу, електроенергії та води за рахунок зменшення втрат та посилення енергоефективності. Крім того, зменшуються втрати на технічне обслуговування мереж, а споживачі будуть мати менше незручностей, пов’язаних з аварійними проривами тепломережі.

Фото 1. Прокладання попередньоізольованих труб по вул. 15 Квітня.

 

 

 

  1. Модернізація 8 котелень.

В рамках контракту буде замінено фізично зношене і морально застаріле котельне обладнання на 8 котельних загальною потужністю більше 5 МВт, встановленно автоматизовану хім-підготовку та деаерацію. Завершення робіт планується на осінь 2021 року. Результатом реконструкції котелень буде покращення якості послуг теплопостачання та отримання наступних економічних ефектів:

  • зменшення споживання газу та енергоресурсів;
  • скорочення витрат на технічне обслуговування;
  • зменшення викидів шкідливих речовин;
  • зменшення негативного ефекту від підняття тарифів на послуги з теплопостачання та постачання гарячої води внаслідок зниження собівартості виробництва та постачання теплової енергії.

Фото 2. Монтаж котельного обладнання фірми Viessmann за адресою вул. Галицька, 40 під час виконання монтажних робіт.

  1. Влаштування мережевих насосів на 9 котельнях

Проєкт передбачає технічне переоснащення 9 котелень, включаючи заміну насосів і запірно-регулюючої арматури, встановлення автоматизованої системи контролю з перетворювачами частоти для нових насосів, що дозволить зменшити споживання електроенергії та підвищити якість та надійність послуг з централізованого теплопостачання.

 

 

 

 

БУЛО

Фото 3. Застаріле та зношене насосне обладнання на котельні за адресою вул. Київська 3с до виконання робіт.

 

СТАЛО

Фото 4. Нове енергоефективне насосне обладнання фірми Wilo в котельні за адресою вул. Київська 3с після виконання робіт.  

 

  1. Встановлення ІТП.

Компонент передбачає влаштування 467 одиниць Індивідуальних Теплових Пунктів (ІТП) в багатоквартирних житлових будинках протягом 2021-2022 років, а також встановлення теплових лічильників та іншого механічного та електричного обладнання у житлових будинках дозволить здійснювати комерційний  облік тепла на теплових пунктах багатоквартирних житлових будинків.

Встановлення ІТП призведе до економії газу, електроенергії та води завдяки підвищенню ефективності роботи  системою крім того, буде підвищений рівень комфорту споживачів шляхом цілодобової подачі гарячої води і більш точної регуляції тепла.

Станом на 01.12.2020 року на підприємство було доставлено 114 ІТП.

 

Фото 5. Індивідуальний тепловий пункт на складі підприємства. 

 

Фото 6. Індивідуальний тепловий пункт у житловому будинку за адресою

вул. Бережанська, 55 після виконання монтажних робіт.

Встановлення індивідуальних теплових пунктів дозволить споживачам сплачувати виключно за отримані послуги, а не за нормативами, оскільки ІТП оснащені приладами обліку. Також вони (ІТП) виконують автоматичне регулювання температури теплоносія в залежності від погодних умов.  

Завдяки участі у Проекті ”Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України“ комунальному підприємству теплових мереж «Тернопільміськтеплокомуненерго» вдасться виконати комплекс робіт по оновленню частини основних виробничих фондів, що у майбутньому, значно поліпшить якість послуг централізованого теплопостачання для споживачів, забезпечить стабільність послуг та пом’якшить вплив на навколишнє середовище завдяки зменшенню викидів.