ЗАЯВА КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА ТЕПЛОВИХ МЕРЕЖ «ТЕРНОПІЛЬМІСЬКТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО» ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

ЗАЯВА
КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА ТЕПЛОВИХ МЕРЕЖ «ТЕРНОПІЛЬМІСЬКТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО»
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

1 березня 2019 року на сайті «Уніан» опубліковано статтю «Прокуратура викрила спробу “Тернопільміськтеплокомуненерго” безпідставно закупити пальне за завищеною ціною». 
Вважаємо, що публікація вказаної статті завдає шкоди діловій репутації підприємства, оскільки підприємство здійснювало закупівлю паливно-мастильних матеріалів, виконуючи вимоги законодавства України, через державну систему закупівель «Прозоро». Всі умови проведення тендеру було дотримано та визнано переможцем учасника, який надав найменшу ціну, що була нижчою за ринкову. У підприємства не було жодних правових підстав не визнавати цього учасника переможцем. З цих причин, як вказано у статті «У березні 2018 року між вказаними суб’єктами укладено додаткову угоду до вказаного договору, умовами якої передбачено збільшення ціни за одиницю товару та зменшення кількості паливно-мастильних матеріалів, які мають бути поставлені покупцю». Підставою для збільшення ціни слугувала відповідна довідка з торгово-реєстраційної палати України, наявність якої є обов’язковою у відповідності до умов договору та Закону України «Про державні закупівлі». Однак, навіть після підняття ціни, закупівля палива здійснювалась за нижчими цінами чим на АЗС м. Тернополя, що документально підтверджено.

Крім цього, у статті наведено недостовірну інформацію про те, що «прокуратура викрила спробу “Тернопільміськтеплокомуненерго” безпідставно закупити пальне за завищеною ціною». Насправді ніякого викриття спроби не було, оскільки факт укладення додаткової угоди вже мав місце.

Слід зазначити що рішення суду, на яке зсилається прокуратура у статті не набрало законної сили (20 днів з дня отримання повного тексту рішення), тому на нашу думку прокуратура, як гарант дотримання вимог законодавства, не мала права згадувати про це рішення суду, яке підприємство оскаржуватиме у законний спосіб.

Підприємство сьогодні співпрацює з міжнародними фінансовими організаціями, а саме з Європейським банком реконструкції та розвитку, Світовим банком, Північною фінансовою компанією «Нефко», Фондом чистих технологій, Фондом східноєвропейського партнерства з енергоефективності тощо, залучаючи кредитні та грантові кошти на модернізацію системи теплопостачання міста. Наголошуємо, що у своїй господарській діяльності підприємство неухильно дотримується вимог законодавства та міжнародних договорів України.