Тернопіль братиме участь у черговому міжнародному проекті

«Горизонт 2020» – найбільша в історії Європейського Союзу програма, спрямована на фінансування досліджень та інновацій, із загальним бюджетом близько 80 млрд. євро, розрахованим на сім років ( з 2014 по 2020 роки ). Днями концепцію програми “Покращення ефективності систем централізованого теплопостачання в Центральній та Східній Європі”, або KeepWarm, який фінансується програмою ЄС Горизонт2020, презентували працівникам КП «Тернопільміськтеплокомуненерго». Спікером виступив Кирило Томляк, директор ТОВ КТ «Енергія», яка у консорціумі з іншими європейськими компаніями бере участь у програмі і є партнером проекту в Україні.

  • KeepWarm буде найбільш активно реалізуватися у семи країнах: Австрія, Хорватія, Чеська республіка, Латвія, Сербія, Словенія та Україна. У цьому регіоні системи централізованого теплопостачання часто досі є неефективними та у більшості випадків у великій мірі залежать від викопного палива (мазут, природний газ або вугілля). Від України участь у проекті бере п’ять теплоенерго, зокрема – КП «Тернопільміськтеплокомуненерго». Координатором проекту є GIZ. Загалом в Україні у проекті, що реалізується за підтримки Держенергоефективності, беруть участь теплопостачальні підприємства міст Житомир, Хмельницький, Тернопіль, Біла Церква та Калуш, – розповідає Кирило Томляк.

Метою даної ініціативи, що розпочалася у квітні 2018 року, є модернізація систем централізованого теплопостачання в усьому регіоні та скорочення викидів парникових газів завдяки покращенню роботи систем та підтримки переходу на джерела енергії, що спричиняють менше забруднення, зокрема відновлювані ресурси. Одинадцять партнерів проекту працюватимуть, аби забезпечити поширення використання кращих практик екологічно-дружнього розвитку систем опалення та охолодження в усій Європі, повторюючи підхід проекту KeepWarm в інших країнах та регіонах навіть після завершення реалізації проекту у вересні 2020 року. В рамках проекту будуть готуватися фінансові моделі та бізнес-плани для модернізації систем  централізованого теплопостачання та проводитимуться навчання персоналу для підвищення організаційної спроможності підприємств сфери теплопостачання. Усе це здійснюватиметься за рахунок фонду «Горизонт – 2020».

– В Тернополі впроваджується План дій сталого енергетичного розвитку та клімату та реалізується низка міжнародних проектів, що направлені на підвищення енергоефективності міської інфраструктури та скорочення викидів парникових газів. Проведена робота послужила основним фактором при відборі Тернополя для участі у цьому проекті, – каже Кирило Томляк. – Тривалість проекту становить два роки. Спрямований він на підвищення енергоефективності і використання відновлювальних джерел енергії, відтак – на зменшення споживання газу та кількості викидів парникових газів в міст, пише Тернопіль житлово-комунальний.

Довідка

ТОВ «КТ-Енергія» є розробником та консультантом проектів у сфері енергетики, енергоефективності та скорочення викидів парникових газів з 2010 року. Паралельно товариство працює над залученням сучасних інформаційних технологій, включно з блокчейном та машинним навчанням, у вищезазначені та суміжні галузі.

Теги до статті : КП "Тернопільміськтеплокомуненерго", реформування, теплоенергетика