ЄБРР допомагає впровадженню ІТП

Не секрет, що зараз зими в Україні не настільки суворі, як були раніше. По кілька тижнів може триматись навіть плюсова температура. Але батареї гріють, немов при морозі в -20 градусів. Тому часто можна спостерігати картину: надворі +2 +4, а в багатоповерхових будинках мешканці змушені відкривати вікна та балкони. Таким чином обігріваємо повітря.

    Для того, щоб уникнути «перетопів» і заощадити сімейний бюджет, необхідно встановити в підвалі будинку індивідуальний тепловий пункт. Без лічильника тепла робота теплового пункту неефективна. Адже без лічильника нарахування проводяться з квадратури будинку, а з лічильником – за спожите тепло, що вимірюється у Гкал. Тому або треба спершу встановити прилад обліку тепла на будинок, або купувати ІТП вже з лічильником.

Зараз цією проблемою перейнялась міська влада Тернополя і керівництво КП “Тернопільміськтеплокомуненерго”. За грандові кошти Європейського банку реконструкції та розвитку і фонду НЕФКО, в місті розпочато встановлення індивідуальних теплових пунктів.

     Індивідуальний тепловий пункт – це система теплопостачання будинку, завдяки якій подачу теплоенергії можна регулювати залежно від зовнішніх погодних умов. Коли на вулиці морози, ІТП автоматично збільшує подачу кількості теплоносія на будинок. Якщо зовнішня температура підвищується – тепловий пункт зменшує подачу теплоносія. Ще один великий плюс ІТП - це наявність власного циркуляційного насоса. Він забезпечує рівномірний розподіл тепла по всіх поверхах та стояках системи опалення.

   Завдяки ІТП і системі регулювання можна заощадити до 15% тепла в будинку. Для прикладу візьмемо п’ятиповерховий 80-квартирний будинок. Витрати тепла у рік складають приблизно 550-600 Гкал. За допомогою ІТП можна заощадити 60-70 Гкал.

    Однак на цьому не варто зупинятися. Утеплення фасадів будинку, встановлення регуляторів на радіаторах в квартирах, утеплення труб у підвалі багатоповерхівки дозволить заощаджувати до 40% коштів.

Адміністрація КП ТМТКЕ